Як мити, прати килими самому

Килимові вироби різноманітні і за сировиною, і способом виготовлення. Купуючи килим, потрібно зберігати ярлик, на якому вказані символи догляду та назва килима. Ступінь забруднення залежить від типу волокна, його кольору, вологості тощо. Найменше забруднюються килими з дуже щільним ворсом. Синтетичні килими електризуються, тому забруднюються швидше. Темні та тьмяні тони маскують бруд. Забруднення не тільки псують зовнішній вигляд килима, але й руйнують волокна, тому своєчасний і правильний догляд збільшує термін їхньої служби, для цього наша компанія виробляє професійне прання килимів, але якщо Ви поки що не вирішили скористатися нашими послугами, тоді доведеться зробити це самому, в домашніх. умовах та без гарантії результату.

Вам знадобиться

  •  Губка чи щітка.
  •  Миючий засіб.
  •  Нашатирний спирт чи скипидар.
  •  Вода.
  •  Оцет.

Інструкція

  1. Добре очищає килими від забруднень такий спосіб: у літрі теплої кип’яченої води потрібно розчинити половину чайної ложки миючого засобу і додати трохи скипидару. Склад рівномірно нанести на лицьову сторону килима щіткою. Потім килим протирають мокрою, потім сухою тканиною. Сильно забруднені килими із плямами слід замочувати у воді. Попередньо до води треба додати нашатирний спирт (1 столова ложка на літр води). Потім килим виймають, дають стекти. Потім з обох боків чистять щіткою. Щітку треба змочити у розчині прального порошку (1 чайна ложка на літр води). Після цього слід прополоскати килим кілька разів. При останньому полосканні у воду треба додати оцет.
  2. В даний час з’явився новий спосіб чищення килимових виробів. На поверхню килима треба рівномірно нанести вологий порошок, а за годину пропилососити його поверхню. Якщо на килимі є плями, треба їх попередньо обробити рідким миючим засобом.
  3. Взимку добре килими чистити снігом або вибивати, поклавши ворсом донизу. Проте сніг має бути сухим. При дотику мокрого снігу та пилу утворюється брудна вода, яка вбирається в килим.
  4. Для освіження фарб ретельно вичищений килим протирають з лицьового боку змоченою оцтом губкою. Після вологого протирання килим просушують.
  5. Синтетичні килими для зниження забрудненості слід обробляти антистатичними засобами. Килимові вироби необхідно берегти від вогкості. Під дією пліснявого грибка нитки каркаса килима руйнуються. І руйнуються ділянки килима. З цією метою треба їх провітрювати та підсушувати. У теплу погоду їх розвішують каркасною ниткою назовні, щоб уникнути потрапляння прямих сонячних променів.