Як чистити салон автомобіля

Навіть якщо ви користуєтеся автомобілем акуратно, чищення салону автомобіля все одно доведеться. Для цього потрібно знати, яке покриття знаходиться на сидіннях. Ну а решта чиститься стандартним набором коштів. Звичайно, краще довіритися професіоналам з хімчистки салонів авто, які зроблять все якісно і з гарантією, але якщо у Вас є час, щоб зробити це самому,то

Для хімчистки салону авто вам знадобиться

 • автомобільний пилосос;
 • щітки;
 • совок;
 • вологий рушник;
 • палиця;
 • спеціальні засоби для очищення різних поверхонь;
 • ганчірки та губки;
 • борошно, кава або рис;
 • лід;
 • нашатирний спирт.

Інструкція з хімчистки салону автомобиля

 1. Спочатку приберіть усі предмети з автомобіля. Не забудьте забрати предмети з бардачку. Зніміть всі частини, що відокремлюються в машині. Це можуть бути підголівники, попільнички або чохли із сидінь. Не забудьте зняти усі прикраси.
 2. Щоб якісно почистити салон автомобіля, спочатку потрібно видалити весь бруд і дрібне сміття. Візьміть автомобільний пилосос та ретельно очистіть весь салон. Не забудьте пропилососити під килимками. Якщо у вас немає автомобільного пилососа, візьміть невелику щітку та зметіть весь пил вниз. Потім підніміть килимки, зберіть все сміття в купку і помітите на совок.
 3. Якщо у авто не шкіряний салон, візьміть вологий рушник (або будь-яку іншу вологу щільну тканину). Покладіть його на сидіння і за допомогою будь-якої палиці вибийте весь пил. Перекладіть рушник в інше місце та повторіть процедуру. Так потрібно зробити для всіх м’яких поверхонь салону.
 4. Візьміть спеціальний засіб для чищення сидінь, нанесіть його рівним шаром на всю поверхню сидінь. Візьміть щітку з м’якою щетиною та почистіть всю поверхню. Видаліть піну. Вологою ганчіркою зберіть весь бруд. Не мочіть занадто сильно оббивку, інакше вона дуже довго сохне.
 5. Якщо у вас шкіряний салон, спершу знежирте поверхню сидінь. Зробити це можна за допомогою будь-якого спеціального засобу. Далі використовуйте засіб для чищення шкіри. Чим старша оббивка, тим більш щадний має бути засіб. Просушіть салон та нанесіть захисний засіб на шкіру.
 6. Якщо вам потрібно прибрати неприємний запах із салону автомобіля, то поставте в нього на добу ємність із борошном, кавою чи рисом. Ці продукти витягнуть усі аромати. Після використання продукти слід викинути. Якщо потрібно видалити жувальну гумку, прикладіть на пару хвилин до неї кригу. І потім уже акуратно зчищайте.
 7. Тверді поверхні в салоні можна бути практично з будь-яким засобом для чищення. Звісно, ​​крім порошкових. Не забудьте видалити піну, що утворилася. Стелю очищають щільною ганчіркою або губкою, намоченою в мильному розчині. Не чистіть стелю за допомогою щіток.
 8. Щоб очистити скло, візьміть рідину для миття, нанесіть на скло. Витріть поверхню папером. Якщо під рукою немає рідини для миття вікон, використовуйте воду з кількома краплями нашатирного спирту.