Як почистити диван з флока

Дивани з оббивкою з флока бархатисти на дотик і довго зберігають соковитість фарб. М’які меблі, виконані з використанням цього матеріалу, практичні і довговічні, а тому користуються незмінним попитом. Прикро виявити на улюбленому дивані плями. Щоб не зіпсувати флок, слід видаляти забруднення з особливою увагою. Найкраще скористатися послугами професійних компаній з хімчистки м’яких меблів в Одесі, але якщо Вам не шкода свого часу, можна зробити це без гарантій якості.

Вам знадобиться

 • нейтральне мило;
 • Розчин спирту 10%;
 • Бавовняні серветки;
 • порохотяг;
 • Губка;
 • м’яка ганчірка;
 • Шматки льоду;
 • Щітка.

 

Інструкція

 1. Виберіть спосіб очищення. Хімчистка дивана може проводитись по-різному: за допомогою пилососу, мильної піни, спиртового розчину. Виберіть спосіб очищення залежно від ступеня забруднення. Для регулярного догляду за диваном буде достатньо використовувати пилосос з м’якою насадкою або м’яку матерію. Якщо виявлено забруднення оббивки, видаліть його за допомогою засобів для чищення на водній основі.
 2. Очистіть масляну пляму. Підготуйте розчин теплої води (35-40 0) та зробіть міцну піну з нейтрального мила. За допомогою вологої губки спочатку розмочіть пляму невеликою кількістю пінистої вологи, а потім дбайливо відтирайте. Щоб не збільшувати площу забруднення, спрямовуйте рухи від краю до центру плями. Воду, що залишилася, промокніть з тканини серветками або чистими м’якими ганчірками. Не використовуйте для просушування дивана електричний фен – місце обробки відрізнятиметься від решти оббивки. Коли оббивка повністю висохне, відновіть напрямок ворсу за допомогою м’якої щітки.
 3. Очистіть слід від губної помади. Якщо ви знайшли на дивані слід губної помади або від кулькової ручки, скористайтесь 10% спиртовим розчином. Змочіть у ньому бавовняну серветку та м’якими рухами, не збільшуючи площу плями, потріть забруднене місце.
 4. Очистіть слід від морозива. Зберіть морозиво, акуратно промокнувши паперовою серветкою свіжу пляму. Видаліть з ворсу липкі залишки за допомогою зволоженої мильної губки. Якщо ви виявили засохлу молочну пляму, покладіть на це місце вологу тканинну серветку або рушник і дочекайтеся повного розм’якшення. Щоб не розмазувати залишки десерту по всьому дивані, видаліть їх тупою стороною ножа, пилкою для нігтів або серветкою. Наступні дії такі ж, як при обробці свіжої плями.
 5. Заберіть жувальну гумку. Складність у тому, що флок – ворсиста тканину, до якої жуйка прилипає міцно. Не впадайте у відчай, якщо ви виявили липкий коржик на оббивці. Остудіть забруднене місце. Для цього покладіть на нього чистий тонкий рушник, а зверху – лід чи заморожені продукти. Змінюйте пакети, що тануть, і досягайте, щоб гумка замерзла — в такому стані вона розсипається і відходить від дивана у вигляді крихт. Обережно зберіть їх, щоб вони не приклеїлися до оббивки дивана в іншому місці.