Догляд за килимом після затоплення

 

Затопили сусіди? Рятуйте килим з розумом!

      Багатоповерхові будинки – це не тільки постійні настирливі звуки з чужих квартир, але й особливо високий ризик виявитися затопленим. Прорвало труби, забули вимкнути ванну, зламалася пральна машина.

    Все це приносить безліч проблем: псується ремонт, меблі та, звичайно ж, килими. Але, якщо шпалери, що відпали, доводиться тільки переклеювати, килим можна спробувати врятувати.

    Мокрий килим: горе мешканцям та радість бактеріям

Зазвичай на постраждалі під час затоплення килими мало хто звертає увагу відразу. Починають просушувати стіни, підлогу, а килим, у найкращому разі, просто викидають на вулицю або балкон (деякі навіть забувають його розгорнути!).

А це загрожує масою неприємностей. Головна з них – це розмноження грибка та плісняви ​​у густій ​​«вовні» вологого виробу. А, це не тільки неприємний гнильний запах, а й справжнісінька «ядерна бомба», адже дане середовище ідеальне для хвороботворних мікробів, які провокують запалення дихальних шляхів та інших органів.

     Друга, але не менш жахлива проблема, це розшаровування килима та поява на ньому розлучень, плям (особливо, якщо виріб був пофарбований нестійкою фарбою). Звичайно, це лише естетична сторона питання, але, погодьтеся, приємного явно мало.

    Як врятувати улюблений килим? Розумні розв’язання складної проблеми

    Перше, що ви повинні зробити – це просушити килим. Але, не кожному «смертному» це, на жаль, під силу, тому найбільш правильним рішенням буде викликати професійну хімчистку килимів.

Якщо ж ви все-таки ризикнули реанімувати килим самостійно, будьте дуже обережні, адже зіпсувати цей делікатний елемент інтер’єру досить просто.

По-перше, не варто використовувати обігрівальні прилади. Це не тільки небезпечно для життя (бо килим може спалахнути), але і цілком може пошкодити виробу (вигоряння, пересушування волокон).

По-друге, краще розгорнути килим на підлозі, а не вішати його. Під час сушіння категорично заборонено пересувати виріб та ходити ним. Крім того, стежте за тим, щоб домашні тварини не сідали на виріб, адже мокрий ворс чудово вбирає в себе вовну і бруд.