Забираємо неприємні запахи з килимів та килимових покриттів

Килим відіграє величезну роль для гармонійного з’єднання всіх деталей в інтер’єрі. Якщо килим ексклюзивний, він стає центром всієї кімнати. Якщо килим має оригінальний малюнок, то він створює неповторний настрій. А килими з довгим ворсом вносять затишок, гармонію та спокій у спальнях.

Людство використовує килими з давніх часів. У давнину килимами мали тільки багатії, а чистили і вибивали їх тільки раби вручну. Чистка килимів у ті часи проводилася таким чином: — до килимів прив’язували мотузки і просто занурювали на кілька днів у воду, поки річковий потік повністю не змиє весь бруд і пил з килимів;

— там де не було поблизу річок, то, використовувалися спеціальні стійки і перекладини з дерева або каміння. Вибивалися килими звичайними палицями. В даний час, все набагато простіше. З’явилися компанії з хімчистки килимів, прання килимів, пилососи, багато різних миючих засобів. Але що робити людям, у яких немає часу і/або можливості здати свій улюблений килим у хімчистку або купити якийсь дорогий засіб? Адже часто буває, що в повсякденному житті і швидкому темпі життя, у нас не виходить повноцінно стежити за такими шедеврами. У кожному будинку живе або дитина, або якась домашня тварина. Звичайно, кожен з них, часто залишають маленькі несподівані сюрпризи, після якого безцінний килим, набуває неприємного «аромату». І дуже часто, сюрпризи, залишають нам і гості: розлиту каву або розлитий келих вина. Видалення плям з килимів заняття трудомістке, тому запасіться терпінням.

Найпростіший спосіб чищення килимів та видалення неприємних запахів, — це винести на вулицю і гарненько вибити вибивалкою, а ще краще після гарно випрати. Але буває, що на вулицю винести килим немає можливості (багато важких меблів або просто занадто великий килим). Тому є кілька варіантів чищення килимів у домашніх умовах.

Перед тим, як приступити до очищення килима, видаліть усі брудні грудочки за допомогою тупого ножа і пропилососьте килим добре.

Плями йоду на килимі

Щоб видалити плями йоду з килима, візьміть сиру картоплю, натріть на дрібній тертці та викладіть на поверхню забруднення на 5-7 хвилин. Через 5-7 хвилин промийте місце холодною водою і повторіть процедуру до повного зникнення плям.

Другий варіант видалення плям йоду з килима – це використання нашатирного спирту. 1 чайну ложку спирту розведіть із двома склянками води. Протирайте забруднене місце отриманим розчином. Через 10-15 хвилин промийте місце мильною водою та губкою.

Плями кави на килимі.

Промокніть паперовим рушником надлишки рідини. Приготуйте розчин: 1 чайна ложка будь-якого засобу для чищення+1 чайна ложка білого винного оцту+1 літр води. Нанесіть розчин на пляму і залиште на деякий час до зникнення плями. Пропилісосьте килим.

Також для видалення плями з килима зійде і оцтовий розчин, взятий у рівних пропорціях.

Видалення будь-яких інших плям з килима

Приготуйте розчин: 0,5 склянки перекису водню + 2 столові ложки харчової соди. Вилийте рідину в пульверизатор і засипте соду. Добре збовтайте, до повного розчинення соди. Розпиліть розчин на пляму серветкою, бажано з мікрофібри, акуратно підтирайте пляму і знову розпорошіть розчин. Продовжувати так, доки пляма повністю не зникне. дайте килиму самостійно висохнути. Наприкінці пропилососьте килим.

Щоб почистити, освіжити килим, і найголовніше позбавитися неприємного запаху.

Розсипте рівномірно соду по килиму. Особливо щедро у тих місцях, де люблять спати тварини чи ваші малюки залишили там «сюрприз». Залишіть на ніч соду на килимі. Ретельно пропилеосьте килим. Якщо запах залишився, повторіть спробу з використанням більшої кількості соди та на більший термін.