Інструкція з виведення плям з килима

Що робити, якщо ви знайшли плями на вашому килимі?

     Тут з’являється два варіанти: спробувати почистити килим самим, або замовити професійне прання килимів. Для початку ми радимо зробити чищення килима самостійно.

Насамперед необхідно видалити надлишки бруду з матеріалу килима. Для цього можна скористатися звичайною серветкою, бажано білою. Причому потрібно просто промокнути. Відразу терти забруднену пляму небажано, так як вона може розповзтися, і ще сильніше забруднити ділянку килима, що обробляється. Потім потрібно встановити походження плями. Важливо розуміти, що плями від червоного вина, чаю, кави, шоколаду, фруктів, ягід та інших речовин самим вивести практично неможливо. Для кожного виду плям існує свій вид засобів для виведення плям.

Якщо ви ризикнете скористатися універсальним засобом для виведення плям, то результат може бути невтішний. Обов’язково прочитайте інструкцію щодо застосування хімічного засобу та зверніть особливу увагу на дозування. Справа в тому, що якщо нанести занадто велику кількість засобу для виведення плям на тканину, може статися зрив барвника. Це означає, що разом із плямою видалятиметься і природний малюнок килима. Результатом такого чищення килима може стати потьмяніння малюнка в області виведення плями, а також жовті ореоли, що свідчать про обпалені волокна вашого килима. В цьому випадку вам вже не зможе допомогти жодна професійна клінінгова компанія.

Засоби для виведення плям потрібно наносити безпосередньо на серветку, а потім промочувати їй забруднену ділянку. У жодному разі не поливайте хімічним засобом сама пляма, тому що якщо трохи засобу для виведення плям залишиться на тканині, це місце буде благотворним середовищем для швидкого повторного забруднення. Перед нанесенням засобу для виведення плям бажано його спочатку апробувати на непомітній ділянці килима, наприклад на його підкладці, або де-небудь на краю. При апробуванні треба покласти серветку з хімічним засобом на килим та натиснути на неї. Якщо серветка почала фарбуватися в колір килима, то засоб для виведення плям на цьому килимі використовувати не можна.Якщо ж цього не сталося, можна виводити пляму. Обов’язково намочіть площу навколо плями, щоб засоб для виведення плям поширювався рівномірно.

Промокуйте новими частинами серветки до тих пір, поки вона не перестане набувати відтінку плями. Після виведення робочу ділянку килима промити теплою водою для видалення залишків хімії. Потім пилососом або щіткою підніміть ворс килима. До повного висихання мокрої плями намагайтеся не ходити нею. Якщо пляма все-таки вивести не вдалося, телефонуйте в компанію «Фабрика Чистоти» та замовляйте хімчистку килимів у нас. Наші спеціалісти творять чудеса.