Зберігання килимових покриттів

Розкажемо Вам як правильно зберігати килими, поки вони нам не потрібні.

Підготовка до зберігання після прання килима

Перш ніж відправити на зберігання килим необхідно ретельно випрати. У брудних килимах моль заводитися набагато швидше, ніж чистих.

Як зберігаються килими

Зберігати килими найкраще в згорнутому вигляді, скрученими в рулон. Якщо килим скласти пачкою, то ворс може прим’ятися і злежатися на мiсцi згину.

Зберігають килими у прохолодному та сухому місці, де немає прямих сонячних променів.

Можна знайти картонну трубку і намотати на неї килим у напрямку ворсу. Якщо килим вовняний, то можна прокласти тонким нетканим матеріалом, на який розпорошити антимольне просочення.

Не слід наносити антимоль на килим. Вони дуже сушать і шерсть і бавовну, а для шовку небезпечні подвійно, тому що шовк сам собою дуже тендітний. Розпилення на тканину безпечніше для ворсу.

Дуже небезпечно запаковувати килим для зберігання в целофановий пакет. І тут швидке поїдання килима міллю вам практично гарантовано. Краще пошити з нещільної мішковини чохол, але з будь-якого чохла килим потрібно періодично діставати і провітрювати заразом перевіряти, чи не завелася моль. Добре виносити килим на сильний мороз взимку, килим позбавиться від затхлості і молі заодно.

Вовна і особливо бавовна бояться також підвищеної вологості. Намокший і не просушений після цього килим починає гнити зсередини і в результаті розвалиться. Так що найкраще зберігати килими у сухому прохолодному приміщенні.