Різновиди килимів

Килими можна розділити на кілька категорій:

  1. За складом: натуральні або синтетичні
  2. По висоті ворсу: з ворсом або безворсові
  3. За видом виготовлення: фабричні або ручної роботи.

Давайте розглянемо кожну категорію докладніше. Компанія «Фабрика Чистоти» завдяки наявності спец. обладнання та хімії стирає всі типи килимів.

 Натуральні килими Матеріал виготовлення: бавовна, льон, сизаль, кокос, шерсть вівці, волосся кози, шовк-сирець, шовк. Килими з натурального шовку мають таку особливість: якщо шматочок килима з натурального шовку спалити, він повністю перетвориться на попіл.

Синтетичні килими – штучні. Матеріал виготовлення -поліакрил, поліестер, поліпропілен, поліамід та інші.

Ворс з поліамідного волокна (нейлону – винайдено компанією DuPont у 1938 році) має найвищу зносостійкість, незмінність (навіть під вагою меблів), велику різноманітність зовнішнього вигляду (різні забарвлення та види конструкцій килима), простоту у догляді та високу пожежну безпеку. У порівнянні з килимовими покриттями з інших типів синтетичних волокон, нейлонові килими досить дорогі, але найпоширеніші через свої позитивні якості.

Ворс з поліпропіленового волокна (олефіну) отримав дуже високе поширення через свою дешевизну, гарну плямостійкість і міцність забарвлення. До переваг килимів з таким ворсом слід віднести і досить високу антистатичність. Однак килими з поліпропіленовим волокном мало зносостійкі та пожежобезпечні, а також гамма кольорів не дуже різноманітна (через складність процесу фарбування). Масляні речовини (наприклад: жирна їжа) залишають на ньому плями, що важко виводяться.

Ворс з поліакрилу застосовується, як правило, для виготовлення побутових килимових покриттів, оскільки вимагає частого збирання та має середні показники зносостійкості. Килими з поліакрилу дуже м’які та нагадують вовняні, відносяться до розряду недорогих покриттів.

Ворсові килими — ворс утворюється методом в’язання ворсових вузлів із відрізків вовняних або шовкових ниток навколо ниток основи килимового виробу. Випускають ворсисті килими різної густини.

Безворсові килими — згідно з походженням і технікою переплетення, виділяють кілька різновидів таких килимів: паласи, сумахи, коври, зілі, шадда, ямані, джиджим, дур, силех, фірнех та ін. Паласи являють собою традиційне полотняне переплетення, утворене поперечне переплетення. Можуть бути смугастими чи однотонними. Килими з орнаментом, який виходить завдяки прокладанню між основою і качком третьої додаткової нитки, що вплітається кіскою, називаються сумахи; килими з орнаментом, утвореним поперечною ниткою, що викладається за заданим малюнком — коври.

Килими ручної роботи бувають ворсовими та безворсовими. За способом виготовлення їх класифікують на 3 групи: ткані, плетені, валяні. Найпростіші у виготовленні – безворсові килими. У процесі їх тканини бере участь лише дві нитки: основа та качок. Основа – поздовжня нитка – натягується на ткацький верстат, а поперечна нитка – качок – у певному порядку простягається між поздовжніми нитками.